Soczewki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat soczewek kontaktowych.

Ceny soczewek kontaktowych - interesujące fakty i porady

Cena soczewek to niewątpliwie jeden z elementów, który wpływa na to, jakie szkła wybierzemy. I chociaż „kontakty” są droższą alternatywą niż tradycyjne okulary, warto się na nie zdecydować.

Powodów, dla których warto zainwestować w soczewki jest wiele. To nie tylko wygoda, ale również możliwość odzyskania dawnego wyglądu - bez okularów. Ponadto noszenie szkieł kontaktowych jest bezpieczne. To powoduje, że raz założone, będą noszone codziennie.

Od czego zależy cena soczewek kontaktowych?

Cena soczewek zależy przede wszystkim od długości ich użytkowania. Im krótszy czas, tym szkła kontaktowe są droższe. To zaś powoduje, że to cena jednodniowych „kontaktów” jest najwyższa. Natomiast soczewki roczne (można je nosić nawa wt do 12 miesięcy - w trybie dziennym, zdejmując tylko na noc) kosztują dużo mniej.

Warto jednak mieć świadomość, że to właśnie modele jednodniowe zapewniają najwyższy poziom higieny i nie wymagają pielęgnacji. Zakładane codziennie rano, muszą być zdjęte na noc i wyrzucone. Kolejnego dnia należy założyć kolejną parę szkieł. W tym wypadku należy odliczyć koszt płynów do soczewek i pojemniczków, które są niezbędnym elementem w przypadku „kontaktów” o dłuższym okresie trwałości.

Soczewki kontaktowe z Internetu

Ceny soczewek są zróżnicowane, nawet biorąc pod uwagę różne sklepy, sprzedające modele tej samej firmy. Dobrym pomysłem może być zakup „kontaktów” bezpośrednio od producenta, wykorzystując Internet.

Nierzadko zdarza się, że ceny soczewek, sprzedawanych w internetowych sklepach, są nawet kilka procent niższe niż w aptekach.

Kupując przez Internet, warto pamiętać o nieuczciwych sprzedawcach, oferujących uszkodzone szkła. Z tego też względu, „kontakty” należy nabywać wyłącznie w zaufanych miejscach, w tym bezpośrednio od producenta.

Wzrok, podobnie jak i zdrowie, ma się jeden. Dlatego też cena nie powinna być tutaj głównym wyznacznikiem tego, na jakie soczewki się zdecydujemy. Podczas wyboru kierujmy się przede wszystkim wygodą i komfortem użytkowania oraz doborem prawidłowego rodzaju „kontaktów”.