Soczewki

Poznaj praktyczne informacje, porady i ciekawostki na temat soczewek kontaktowych.

Kolorowe soczewki kontaktowe - interesujące fakty i porady

Nie trzeba posiadać wady wzroku, by móc nosić szkła kontaktowe. Producenci soczewek wyszli naprzeciw oczekiwaniom wielu osób, udostępniając modele kosmetyczne.

Dzięki specjalnej technologii wytwarzania soczewek, pozwalają one na zmianę koloru tęczówki, niezależnie od tego czy osoba posiada wadę wzroku, czy też nie. Ten rodzaj „kontaktów” nosi miano soczewek kosmetycznych.

Szkła kontaktowe umożliwiają zmianę koloru tęczówki na dowolną barwę, nie ograniczając wyboru do podstawowych kolorów. Na rynku dostępne są modele, które pozwalają na zmianę koloru tęczówki nie tylko na zieloną, szarą, niebieską czy brązową. Na rynku dostępne są soczewki złote, czerwone a nawet białe.

Warto mieć świadomość, że najnowsze modele pozwalają nie tylko na zmianę barwy tęczówki, ale również na nadanie jej nietypowych kształtów. Kocie oko i oczy wampira to już standard. Tego typu kształty są fantastycznym uzupełnieniem strojów na szalone zabawy andrzejkowe, halloween oraz wiele innych.

Kolorowe soczewki występują w formie miękkiej. Dostępne są we wszystkich rodzajach, wśród których największą popularnością cieszą się „kontakty” jednodniowe i miesięczne. Pielęgnacja tych soczewek jest dokładnie taka sama, jak zwykłych szkieł kontaktowych.

Warto jednocześnie podkreślić, że zmiana koloru oczu w żaden sposób nie wywiera negatywnego wpływu na ich stan. Nie pogarsza też jakości widzenia.

Ceny soczewek kosmetycznych są zróżnicowane. W dużej mierze jest to uzależnione od producenta oraz rodzaju szkła.